ישנן מדינות שהכניסה אליהן עבור התייר, איש העסקים או הנוסע הישראלי אינן דורשות אשרה (ויזה). כך הדבר במקרה של מדינות רבות, בעיקר בנסיעות לתקופות קצרות של עד מספר חודשים, אך הדבר שונה כאשר מדובר בנסיעה לארצות הברית. במקרה זה, לא משנה מהי מטרת הנסיעה, לא משנה אם השהות הצפויה היא בת מספר ימים או בת כמה חודשים, הוצאת ויזה לארהב היא שלב חיוני.

ויזה לארהב טיפים שימושיים שכדאי להכיר

מי שיוצא לארצות הברית בפעם הראשונה בוודאי מנסה להתעניין ולברר מהי הפרוצדורה של הוצאת ויזה. יחד עם זאת, מלבד השאלה איך מוציאים ויזה לארה”ב חשוב לשאול גם מהי הדרך להקל על התהליך, להפוך אותו לפחות מסורבל, למהיר יותר ולנכון יותר. בסקירה תמציתית זו נפרט כמה טיפים חשובים לעניין זה. אם ויזה לארהב טיפים שימושיים זה דבר שמעניין אתכם – הגעתם למקום הנכון ואתם מוזמנים להמשיך ולקרוא.

טיפים מרכזיים עליהם נדבר הם:

  • חשיבות התכנון הנכון ומדוע לא לחכות לרגע האחרון.
  • הכרת הסוגים השונים של ויזות הכניסה לארצות הברית וההבדל ביניהם.
  • הכנה מוקדמת לראיון קבלת הויזה.
  • מילוי נכון של הטופסולוגיה והכנת מסמכים מתאימים.

לא לחכות לרגע האחרון

עבור אנשים שטרם נסעו לארצות הברית או כאלה שנסעו לארהב לפני לא מעט שנים כדאי לקחת בחשבון שהוצאת ויזה עשויה לקחת זמן. אמנם ניתן לפעול בדרכים מסוימות בכדי לזרז את הבקשה, אולם הדבר מצריך עניין דחוף או מיוחד באמת. במרבית המקרים וכדי למנוע קבלת ויזה כאשר כבר מאוחר מדי – מומלץ להגיש בקשה מבעוד מועד.

כחלק מההליך המסודר לקבלת אשרת כניסה יצטרך מגיש הבקשה למלא טפסים לויזה לארה”ב. בנוסף, יש צורך לאסוף מסמכים מתאימים הנדרשים על ידי שגרירות ארצות הברית ולא פחות חשוב – להגיע לראיון במועד שנקבע. ההגעה לראיון נעשית על פי זימון של השגרירות ובהחלט יש משמעות לתקופות עמוסות, שבהן אנשים רבים מגישים בקשות לאשרות כניסה למדינה.

ויזה בהתאם למהות הנסיעה

מלבד העובדה שיש להגיש את הבקשה לויזה מבעוד מועד, ויזה לארהב טיפים שימושיים כוללים גם היבטים נוספים. חשוב, למשל, לדעת שויזות שונות מונפקות בהתאם למטרות שונות של נסיעה. גם הפרוצדורה לקבלת ויזות שונות עשויה להשתנות על פי סוג הבקשה וכאשר נערכים לכך מראש, הטיפול נעשה באופן טוב יותר ולרוב גם מהיר יותר. סוגים של ויזות שונות יהיו למשל:

  • אשרת מבקר – גם היא כוללת יותר מסוג אחד והיא המקובלת אצל מרבית הנוסעים לאמריקה – כתיירים וכמטיילים (גם למשפחות וגם ליחידים). סוג זה גם רלוונטי במקרים מסוימים לאנשי עסקים.
  • אשרת סטודנט – נועדה למי שהתקבל או רוצה להגיש מועמדות ללימודים בארצות הברית. כדאי לדעת שאשרה מסוג זה מתאימה לא רק ללימודים אקדמאיים אלא גם ללימודי מקצוע. פעמים רבות יש צורך בזימון או אישור ממוסד הלימודים. עבור ילדים או בני זוגם של מבקשי אשרת סטודנט יש הקלות בקבלת ויזה.
  • אשרת עבודה – ויזות עבודה מחולקות להרבה מאוד תת סעיפים. יש אשרות לאנשים המכוונים לבצע השקעות גדולות בארצות הברית, יש אשרות מיוחדות לבעלי תפקידים, עבור עובדי חברות תעופה, לבעלי כישורים נדרשים ועוד.

בהקשר של אשרות עבודה על בסיס מעסיק או כישורים, טיפ חשוב במיוחד למי שרוצה להגדיל את סיכויו יהיה הקפדה על עריכת קורות חיים באנגלית מצוחצחת ונקיה לפני שליחה למעסיקים פוטנציאליים.

מתכוננים לראיון בשגרירות

עוד בהקשר של ויזה לארהב טיפים שימושיים נציין כמובן את ההכנה המוקפדת לקראת הריאיון בשגרירות. זהו שלב חשוב ביותר וכדאי להיערך לכך מראש, עם תשובות מתאימות. נוסף על כך, יש למלא את כל הטפסים באופן ברור, מדויק וללא השמטות.

שינוי גודל גופנים
Additionally, paste this code immediately after the opening tag: