למען המתעניינים באפשרות להשיג ויזה לארה"ב לקרוב משפחה של בעל גרין קארד, כדאי קודם כל להבין שהרשויות האמריקאיות מבדילות בין דרגות קירבה שונות. בנוסף, הרשויות מבדילות בין בקשת ויזה למטרת ביקור, בקשת ויזה לצורך עבודה בארה"ב ובקשה לגרין קארד. הגרין קארד מקנה מעמד של תושבות זמנית, הופך לתושבות קבע והרבה פעמים מסתיים באזרחות.

חשוב אם-כן לדעת מהי קירבת המשפחה הרלבנטית בעיני הרשויות האמריקאיות. קרובי משפחה שנהנים מיתרון מהקירבה המשפחתית למחזיק הגרין קארד הם הקרובים הבאים: בני זוג, ילדים ביולוגיים עד גיל 21 וילדים של הילדים הביולוגיים. הורים ואחים אינם נהנים מעדיפות כלשהי ואינם נכללים ברשימה זו. גם מי שיש לו דוד בארה"ב לא נמצא בעדיפות כלשהי לקבלת אישור שהיה כזה או אחר לארה"ב או לקבלת מעמד תושבות זמני או קבוע.

השיקולים לבקשת ויזה לארה"ב לקרוב משפחה

הסיכוי לקבל ויזה לארה"ב לקרוב משפחה של בעל גרין קארד תלוי בכמה משתנים. מידת הקירבה בין בעל הגרין קארד לבין המבקש המעוניין לנסוע לארה"ב, כמו גם הגיל של שניהם, משפיעים מאוד על הסיכויים. מי שמעוניין בויזה זמנית בלבד, שמיועדת למטרת ביקור, העובדה שהוא קרוב משפחה של אדם שיש לו גרין קארד לא בהכרח תעזור לו בקבלת הויזה ובמקרים מסויימים אף תפגום בסיכוייו.

ויזה אפשר לבקש באופן עצמאי, דרך שגרירות ארה"ב בישראל, להגיש את המסמכים הנדרשים, להוכיח קשר לארץ, יכולת כלכלית וכל מה שישמש כדי להעריך שהמבקש לא מתכוון להשאר בארה"ב בלי אישור. מי שמטרתו איננה ביקור זמני, אלא קבלת גרין קארד או מעמד זמני אחר שמאפשר לחיות ולעבוד בארה"ב, יכול להמתין בין חמש לתשע שנים. במידה והוא עומד בקריטריונים, הוא יוכל לבסוף להחזיק בעצמו בגרין קארד.

ויזה לארה"ב על מנת להגיע למעמד תושבות

במקרים שבהם ויזה לארצות הברית לקרוב משפחה של בעל גרין קארד מיועדת כדי להגיע למעמד תושבות בארה"ב, יש צורך שמחזיק הגרין קארד 'יזמין' את קרובי המשפחה שהוגדרו למעלה כקרובים הנהנים מיתרון בזכות קירבה משפחתית מדרגה גבוהה. הזמנה זו היא למעשה בקשה להביא אותם לארה"ב ובשל סוג הקירבה הרשויות האמריקאיות נוטות להסכים לבקשה זו, אם כי הטיפול בה עלול להמשך זמן רב כאמור. אלו הן “אשרות נגזרות”, כלומר ויזות שניתנות מעצם הקירבה לבעל הגרין קארד, שבעצמו נהנה מאשרה מיוחדת שמאפשרת לו להשתקע בארה"ב.

קרובי משפחה אלה של מחזיק הגרין קארד נהנים מהזכות לעבוד בארה”ב ולהתנועע אל ומחוץ לארה”ב ללא מגבלה, כל עוד הבקשה נמצאת בשלבי הטיפול. מהסיבה הזו ישראלים רבים מתעניינים באפשרות להשתמש בקירבת משפחה לבעל גרין קארד כדי להגדיל את הסיכוי לאישור הויזה שלהם, אך כאמור – רק קרובים מדרגה מסויימת וגיל מסויים זכאים לאפשרות הזו.

[thrive_leads id='3443']