אמריקה היא אכן ארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות, אבל הדרך לקבלת ויזה לארה”ב לצורך הגירה ארוכה מאוד.

אם גם אתם כמו ישראלים אחרים חולמים לנסות את מזלכם בארצות הברית ולעבור להתגורר שם, דעו כי מדובר בהליך מורכב אך לא בלתי אפשרי. הגירה לארצות הברית היא הליך המצריך מכם הכנה מוקדמת לצורך הוצאת ויזה לארה”ב. ישנן ויזות הגירה שונות אך אתם לא יכולים להגיש אותן אלא רק תושב ארצות הברית.

מי יכול לקבל את הויזה?

כפי שהזכרנו קודם לכן, הוצאת ויזה לארה”ב נחשבת להליך מורכב. כל מי שמעוניין בהליך הוצאת ויזה לארצות הברית צריך לדעת כי לא הוא זה שיגיש את הבקשה אלא אזרח אמריקאי. לא כל אחד יכול לקבל ויזה לארצות הברית אלא רק אנשים העומדים בקריטריונים השונים:

  • בן או בת זוג אשר להם קרוב משפחה מדרגה ראשונה באמריקה או תושב בעל גרין קארד.
  • ארוס של אזרח אמריקאי.
  • מקצוע: אנשים המועסקים בארצות הברית בחברה אמריקאית.

אילו סוגי ויזות ניתן לקבל?

ויזות משפחתיות:

  • הגירה של משפחה: במידה ויש לכם קרוב משפחה בארצות הברית, הוא זה שצריך להגיש את הבקשה לקבלת ויזה וכן הוכחה שיש ביכולתו לממן את זמן השהות שלכם בארצות הברית. קבלת ויזה מסוג זה מצריכה מטעם קרוב משפחה מוכנות לחתום על ערבות עבורכם.
  • בן או בת זוג: אם נישאתם לבן או בת זוג אמריקאי אתם רשאים להגר לארצות הברית באמצעות ויזה, היות ואתם נחשבים למשפחה.
  • אירוסין: כל מי שהוא אזרח אמריקאי רשאי להביא בן או בת זוג על מנת להפוך את האירוסין לרשמיים.
  • בן או בת זוג של תושב קבע בארצות הברית: הוצאת ויזה לארצות הברית ניתנת לבן או בת זוג של תושבי קבע.

ויזות עבודה:

  • ויזות עבור שכירים: אם אתם שכירים ואתם מעוניינים בויזה לארצות הברית, דעו כי בכל שנה ניתנות ויזות לאנשים בהתבסס על מקום העבודה. הויזה לא ניתנת לכל אחד אלא לאנשים בעלי יכולות מיוחדות בתחומים שונים כגון מדע, אמנות או עסקים.
  • ויזות עבור משקיעים: ויזת עבודה לארצות הברית ניתנת לאנשים אשר בכוונתם להשקיע סכומי כסף גדולים.

מהם שלבי הגשת הבקשה?

מעוניינים להגר לארצות הברית? כדאי שתדעו כי רק הקונסוליה האמריקאית בירושלים מטפלת בפרטים. אם חשבתם להגיע לשגרירות ארצות הברית בתל אביב, לא תוכלו לקבל שם את הסיוע הנדרש. המקום האידיאלי בו תוכלו לשאול שאלות ולהתעניין בהליך ההגירה הוא רק בקונסוליה האמריקאית בירושלים. הגעתם לקונסוליה בירושלים ומה הצעד הבא? כעת תתבקשו למלא טופס מסוג מסוג I-130. לפי התקנות, רק אזרח אמריקאי רשאי להגיש בקשה לויזה עבור קרוב משפחה. בשעה בה אתם ממלאים את הטופס, אתם תקבלו רשימת מסמכים אותה אתם נדרשים להביא לשגרירות לצורך ראיון. כמו כן, כל המהגרים לארצות הברית נדרשים לעבור בדיקות רפואיות.

כפי שהזכרנו קודם לכן, אך ורק האזרח האמריקאי רשאי להגיש בקשה ולכן אתם לא צריכים לעבור את הראיון בפועל. בדיוק כמו בשגרירות בתל אביב, גם בירושלים תאלצו לעבור בדיקות בטחוניות לפני הכניסה ולכן לא כדאי להגיע ברגע האחרון אלא להקדים.

כמה זמן לוקח התהליך?

לא ישנים בלילה מרוב התרגשות? דעו כי מדובר בהליך הלוקח כ 6-12 שבועות עד לקבלת הויזה. לפיכך, כדאי להצטייד בכל המסמכים.

שינוי גודל גופנים
Additionally, paste this code immediately after the opening tag: