עומדים לטוס לארצות הברית? מתכננים לבקר קרובים או לטייל באזור החוף המזרחי? חולמים על טיול מחוף לחוף, טיול בר מצווה לילד או ירח דבש בניו יורק או במנהטן? אם אתם רוצים לטייל בארצות הברית או חושבים לעבור לשם לצרכי עבודה, אם אתם רוצים לקבל אישור תושבות או שאתם רוצים לעשות עסקים או להגיע לכל מטרה אחרת לארצות הברית של אמריקה, עליכם לפתוח בהליכי הוצאת ויזה. יתכן שכבר התחלתם לברר על כך ואולי אפילו שמעתם מילה או שתיים על טופס הוצאת ויזה לארה"ב. במקרה זה, בוודאי תרצו להבין יותר על הטופס ולהבין את החשיבות שלו בתהליך קבלת הויזה המיוחלת.

טופס הוצאת ויזה לארה"ב – בדרך לקבלת אשרה

שלטונות ארצות הברית מתייחסים בכל הרצינות לכל בקשה של אדם המבקש להיכנס למדינה. למרות שיש מדינות שאזרחיהן לא חייבים להגיש בקשת ויזה לארה"ב (וישראל איננה אחת מהן), לא ניתן להיכנס ללא קבלת אישור כניסה. ישראלים, כאמור, לא יכולים להסתפק באישור כניסה והם צריכים אשרה התואמת את מטרת הנסיעה והביקור.

על מנת לקבל אשרת כניסה יש לבצע שורה של צעדים שהראשון שבהם הוא התוודעות לאותו טופס הוצאת ויזה לארה"ב. טופס זה כולל בתוכו שורה שלימה של פרטים אותם יש למלא באופן ברור, מלא ועקבי. למי שאוהב להרגיש בנוח עם פרוצדורות בירוקרטיות נציין ששמו של הטופס החשוב הזה הוא – DS-160. בהמשך יהיה צורך להמציא מסמכים שונים, לשלם אגרה, להגיע לפגישת ריאיון בשגרירות של אמריקה בישראל. אך בשלב זה, אנו מתמקדים עדיין באותו טופס בקשה.

טופס אישי לכל נוסע

בעבר, מילוי טפסים לקבלת ויזה ארה"ב היה עניין הרבה יותר מיגע ומתיש. כיום, בזכות עידן הטכנולוגיה והמחשב, העניינים בשלב זה הולכים הרבה יותר פשוט. את הטופס ניתן למלא אונליין, וניתן למצוא אותו גם באתר השגרירות או באמצעות חברות מתמחות (שמציעות גם טפסים המתורגמים לשפה העברית). חשוב לקרוא היטב את ההנחיות ולהבין בדיוק מה ממלאים והיכן רושמים.

במידה ויוצאים לארצות הברית בקבוצה, יש לדאוג לקיומו של טופס הוצאת ויזה לארה"ב לכל אחד ואחד מחברי הקבוצה. הדבר נכון גם במידה ומדובר בבני משפחה או בבני זוג. לא ניתן למלא פרטים של כמה אנשים באותו הטופס ומי שיעשה כן יצטרך למלא מחדש את הטפסים. בזמן שממלאים את הטופס חשוב לציין פרטים חיוניים כגון פרטי הדרכון ותאריך הנסיעה המיועד (במידה ונקבע תאריך כזה, כמובן). במידה ומבקש האשרה כבר ביקר בארצות הברית בעבר, יהיה צורך לציין את מועדי הנסיעות האחרונות.

מילוי באנגלית בלבד

את טופס הבקשה לקבלת ויזה יש למלא אך ורק בשפה האנגלית. בנושא זה, אין יוצאים מהכלל. במידה ומתקשים בכך, ניתן בהחלט להיעזר באדם הדובר את השפה, אך הפרטים שאותם ממלאים חייבים להיות מלאים, מדויקים ועקביים. חברות מסוימות מעניקות שירות של מילוי טפסים לויזה, במקביל לשירותים נוספים כגון ייעוץ משפטי בנושא, סיוע בהכנה לריאיון בשגרירות ועוד. חלק מהחברות הללו מציעות גם טפסים מתורגמים כך שניתן להבין בדיוק מה נדרשים למלא לפני שהכל מתורגם לאנגלית ונרשם על גבי הטופס.

יש השואלים – הכל טוב ויפה, האם איך ניתן לחתום על טפסי הבקשה לויזה? מסתבר שהדבר אפשרי באמצעות שיטת החתימה האלקטרונית. יש להבין שגם אם לא מדובר בחתימה רגילה, כפי שמקובל לבצע על גבי חוזה או מסמך מנייר, מדובר בחתימה מחייבת. מי שיתברר שמילא פרטים באופן שגוי או חלילה כוזב, עשוי שלא לקבל את הויזה המבוקשת.

[thrive_leads id='3443']