מידע ושירותים לישראלים הזכאים לדרכון אמריקאי

מערך המידע והשירותים שאנחנו מציעים לישראלים אשר מחזיקים בדרכון אמריקאי הוא נרחב, וכולל סיוע וליווי משלב הגשת הבקשה לאזרחות, דרך הנפקה או חידוש דרכון ועד עמידה בתקנות הביטוח הלאומי בארה"ב. אנחנו נלווה אתכם לאורך התהליך, נסביר לכם אילו מסמכים להמציא, נכין עבורכם את הבקשה, נקבע לכם את התור ונלווה אתכם עד לקבלת הדרכון.

כל אזרח ישראלי המבקש לקבל דרכון אמריקאי צריך למלא טופס בקשה, להצטייד בתמונות פספורט ולהגיש את טופס הבקשה ביחד עם מסמכים נוספים שיתמכו בבקשה. עלות האגרה לתהליך הינה 165$. במקרה של מבקש מתחת לגיל 18, עליו להתייצב לתור בשגרירות יחד עם שני הוריו.עלות האגרה לתהליך לילד מתחת לגיל 16, הינה 130$

מי שמבקש דרכון ראשון  מעל גיל 16 או לא עומד בקריטריונים של חידוש דרכון, גם חייב להגיע לראיון.

עלות האגרה לתהליך לדרכון ראשון מעל גיל 16 הינה 165$.

קריטריונים לחידוש דרכון הם:

  • הדרכון הונפק ב15 שנים האחרונות
  • קבלת הדרכון מעל גיל 16 
  • הדרכון הקודם עדיין בהישג ידך ובמצב טוב (לא הושמד) 
  • הדרכון הקודם הונפק על השם הנוכחי שלך או שיש אישור לשינוי השם (למשל תעודת נישואין)

על מנת לחדש דרכון אמריקאי אין צורך להתייצב בשגרירות וניתן להגיש את הבקשה גם באונליין עם אשראי בינלאומי, או באמצעות הדואר. עלות האגרה לחידוש דרכון אמריקאי 130$, המשולמים בצ'ק בנקאי דולרי בלבד.

במקרה בו עברה יותר מ-15 שנה מהנפקת הדרכון הקודם, תדרשו להתייצב בשגרירות ולהביא איתכם את טופס בקשת הוצאת הדרכון. אגרת הבקשה לחידוש במקרה זה הינה 165$. בנוסף, יש להצטייד בדרכון הישן ובתמונות פספורט.

חידוש דרכון, הוצאת אזרחות אמריקאית, והוצאת מספר SSN, הם עוד יום במשרד עבורנו. אנחנו נלווה אתכם לאורך כל התהליך במיומנות ובמקצועיות ונגיש עבורכם את כל הבקשות הרלוונטיו

הוצאת אזרחות על פי חוק האב

ילדים של אזרח אמריקאי ששהה בארה"ב 5 שנים (כשלפחות שנתיים מתוכן כשהיה מעל לגיל 14), יקבלו את הזכות לקבל אזרחות אמריקאית בשגרירות ארה"ב בישראל.

מי זכאי לאזרחות אמריקאית?

בשל העובדה שאזרחות אמריקאית מבוקשת ברחבי העולם – התנאים לקבלתה ולהנפקת דרכון אמריקאי הופכים נוקשים כל הזמן. כיום ניתן לקבל באזרחות אמריקאית במספר דרכים:

כל אדם שנולד בארה"ב זכאי לקבלת אזרחות אמריקאית. תעודת הלידה המקורית המוכיחה כי האדם נולד בתחומי המדינה מספיקה להוצאת אזרחות אמריקאית והנפקת דרכון יוצאי דופן הם ילדים של דיפלומטים זרים, שגם אם נולדו בתחומי ארצות הברית אינם זכאים לאזרחות.

מקרים נוספים
המקנים זכאות לאזרחות:

ילד ששני הוריו אמריקאים

ילד זה יהיה זכאי להוצאת אזרחות אמריקאית במידה ושני הוריו נשואים, בעלי אזרחות אמריקאית טרם לידתו, ואחד מהם חי בארצות הברית למשך זמן קצר טרם לידתו, גם אם לא נולד בארה"ב.

ילד שהורה אחד שלו הוא אמריקאי אך הוא נולד מחוץ לתחומי ארצות הברית

ילד זה זכאי להוצאת אזרחות אמריקאית בתנאי שההורה האמריקאי התגורר בארצות הברית במשך חמש שנים במצטבר (לפחות שנתיים כשגיל ההורה מעל גיל 14), טרם לידת הילד. קיימות הקלות מסוימות במקרה של ילד שנולד מחוץ לנישואים לאם אמריקאית וכדומה.

ילד מתחת לגיל 18 שנולד להורים אמריקאים שאינם עונים על הקטגוריות לעיל ("חוק הסבא")

 ילד זה יכול לבחון אפשרות להעברת אזרחות באמצעות אחד הסבים האמריקאים שלו. התנאי הוא שהסב התגורר בארצות הברית במשך חמש שנים במצטבר (לפחות שנתיים מעל גיל 14), טרם לידת הנכד/ה.

חידוש דרכון, הוצאת אזרחות אמריקאית, והוצאת מספר SSN, הם עוד יום במשרד עבורנו. אנחנו נלווה אתכם לאורך כל התהליך במיומנות ובמקצועיות ונגיש עבורכם את כל הבקשות הרלוונטיות

הזכויות והחובות של אזרח אמריקאי

מלבד שורה של זכויות אזרחיות וכלכליות הקשורות ברווחה, ביטחון, חופש דתי ותעסוקה, לאזרחים אמריקאים יש חובות שבעיקר קשורות לדיווח ותשלום מס. אזרחים אמריקאים שחיים מחוץ לארה"ב חייבים בדיווח מס הכנסה שנתי על הוצאותיהם ללא קשר במקום מגוריהם, בכל העולם, כולל דיווח על החשבונות הזרים אותם הם מחזיקים ולעיתים גם בתשלום מיסים על אותן הכנסות. ייתכן גם שתחול ע חובת תשלום ביטוח לאומי וחובת תשלום ביטוח רפואי. גברים עד גיל 26 מחויבים להעביר את פרטיהם האישיים לרשויות הביטחון ועשויים להיקרא לשמש כמושבעים מן המניין בבתי המשפט, ידוע גם כ-Jury duty.

חשוב מאוד לקחת בחשבון את החובות הללו ולמלא אותן על פי חוק.

צעירים ישראלים רבים מתחת לגיל 18 יכולים לקבל אזרחות אמריקאית הודות ל"חוק הסב", שהוא תיקון לחוק אזרחות הילד משנת 2000. 

קבלת אזרחות על בסיס חוק הסב אפשרית ללא קשר למגורי ההורים אם הסבא או הסבתא הינם אזרחי ארה"ב, ושהו בה לפחות 5 שנים (כשלפחות שנתיים מתוכן כשהיה מעל לגיל 14). במקרה זה ניתן להעניק אזרחות לילד עד היותו בן 18. קבלת האזרחות מתבצעת לאחר ראיון במשרדי ההגירה בארצות הברית. 

הוכחת השהות הנ"ל הינה דרך תעודות סיום ביה"ס, תיכון, או לימודים אקדמיים, מסמכים רלוונטיים ממקום העבודה, אישור על שירות בצבא ארה"ב, אישור מה- Social Security האמריקאי על עבודה בארה"ב, אישורים רפואיים וכיו"ב. בנוסף תתבקשו לספק תעודות לידה, תעודות נישואין, דרכון אמריקאי.

שלבי קבלת האזרחות:

  • איסוף מסמכים המעידים על כך שהסבים (או אחד מהם) אכן שהו בארה"ב במשך 5 שנים לפחות ובמהלך תקופה זו הם החזיקו באזרחות אמריקאית – מסמכים אלו יכולים לכלול בין היתר: מספר ביטוח לאומי אמריקאי, תעודות לידה/נישואין/גירושין וכדומה. אם המסמכים קיימים בשפה העברית תדרשו לבצע תרגום נוטריוני למסמכים.
  • מילוי טפסים לקבלת אזרחות אמריקאית לילדים – טופס N600K וטופס 1145.
  • תשלום אגרה על סך 1,170$.
  • שליחת כל המסמכים הרלוונטיים בצירוף תמונות בגודל 5*5 ס"מ של מגיש הבקשה. עם הגעת המסמכים לגורמים הרלוונטיים בארצות הברית תקבלו אישור וקבלה בעבור תשלום האגרה הנדרש. לאחר פרק זמן של מספר חודשים תגיע הזמנה לראיון המתקיים בארצות הברית.
  • קיומו של ראיון אישי – מגיש הבקשה (הנכד) נדרש להגיע לראיון אישי בליווי אחד מהוריו המחזיקים באזרחות אמריקאית. לאחר הראיון ובהתאם להחלטת הרשויות בארה"ב, תוענק לכם אזרחות אמריקאית.  אבל במקרה זה להורה אין אזרחות.

מהו מספר ביטוח לאומי אמריקאי? 

בעקבות חקיקת חוקי ה- The Foreign Account Tax Compliance Act הידועים גם כ-FATCA והידוק הפיקוח של רשות המיסים האמריקאית על חשבונות הבנק ברחבי העולם, נדרשים אזרחי ארצות הברית להמציא לבנקים או למגישי דוחות המס האמריקאים את מספר הביטוח הלאומי האמריקאי שלהם.

מספר הביטוח הלאומי האמריקאי הינו מספר אישי קבוע לכל החיים, שזכאי לקבל כל אזרח אמריקאי ומהווה מעין מקבילה למספר תעודת זהות בישראל. 

הנפקת מספר SSN

מספר הביטוח הלאומי האמריקאי לא ניתן באופן אוטומטי ויש לגשת למשרד של הביטוח לאומי ולהנפיקו באופן עצמאי, גם עבור תינוק שזה עתה נולד. אזרחי ארה"ב מעל גיל 12 שאינם מתגוררים במדינה, מנפיקים את המספר בקונסוליה של ארצות הברית בירושלים

אנחנו באיזי ויזה נלווה אתכם בהגשת הבקשה לילד למספר הביטוח לאומי האמריקאי כולל קביעת התור לשגרירות האמריקאית ותידרוך בכל מה שאתם צריכים להביא איתכם.

https://www.americandocs.co.il/whats-social-security-number/

פטור מתשלומי אגרות לרשויות האמריקאיות ניתן לשייכים לאחת משלוש קבוצות:

1. קבלת הטבה ממשלתית כמו תלושי מזון והכנסה משלימה, בשל הכנסה נמוכה.
2. הכנסה שאינה עולה על 150% מקריטריון העוני שקבעה ממשלת ארה"ב.
3. התמודדות עם מצב חירום רפואי אבטלה שמשפיע לרעה על ההכנסה.
קריטריון העוני הפדרלי מתבסס על גודל משק הבית, בני המשפחה התלויים באותה הכנסה ובסכום ההוצאות הקבועות. התייעצו איתנו כדי להגיש את הבקשה בצורה הנכונה!

חידוש דרכון, הוצאת אזרחות אמריקאית, והוצאת מספר SSN, הם עוד יום במשרד עבורנו. אנחנו נלווה אתכם לאורך כל התהליך במיומנות ובמקצועיות ונגיש עבורכם את כל הבקשות הרלוונטיות

דילוג לתוכן