בעבר הנפיקה ארצות הברית ויזות לכל החיים, אולם מדיניות זו השתנתה זה מכבר וכיום התוקף המקסימלי של ויזת תייר B1/B2 הוא 10 שנים בלבד.

מי שפג תוקפה של הויזה שלו לארה"ב אינו יכול כמובן להיכנס איתה אל ארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות ועליו להצטייד בויזה חדשה.

במקרים אחרים, ניתנה מראש ויזה לפרק זמן מוגבל ואם בעל הויזה החליט או נאלץ מכל סיבה שהיא לדחות את מועד הגעתו לארה"ב ובינתיים חלף המועד האחרון בו הויזה בתוקף – ולו ביום אחד בלבד! – הרי שגם הוא זקוק לויזה חדשה.

שימו לב: המחלקה הקונסולרית של שגרירות ארה"ב בישראל אינה מאשרת הארכת ויזות לארה"ב, גם לא לתקופה קצרה ואפילו לא לכמה ימים. למעשה, המונח "הארכת ויזה לארהב" עלול להיות מבלבל, שכן בפועל מדובר בחידוש ויזה וההליך זהה לזה אותו עובר מי שמעולם לא אחז בויזה הנכספת. בנוסף, אין כלל ודאות כי אם אושרה לכם ויזה לארה"ב בעבר פירוש הדבר כי גם בקשתכם הנוכחית תאושר.

האם צריך להאריך ויזה בדרכון שפג תוקפו?

ויזה לארה"ב המופיעה בדרכון שפג תוקפו אין צורך להאריך, שכן הויזה עצמה עדיין בתוקף ורלוונטית.

יש להגיע לארה"ב עם שני הדרכונים – זה שפג תוקפו ובו מוטבעת הויזה וזה העדכני. חשוב להקפיד כי שני הדרכונים הם של אותה מדינה, על מנת שהויזה תהיה תקפה.

מה עושים במקרה של ויזה לארה"ב שאבדה, הושחתה, או נגנבה?

במקרה שקיבלתם ויזה לארה"ב אך מכל סיבה שהיא היא הושחתה, הרי שעליכם לעבור את כל התהליך של הוצאת הויזה מהתחלה, ולמעשה אף כלל לא מובטח לכם כי שוב בקשתכם תאושר ובהחלט ייתכן כי עקב שינוי כלשהו בנסיבות או במדיניות של רשויות ההגירה של ארה"ב, בקשתכם תיענה בסירוב.

במקרה שבו דרכון ובו ויזה לארה"ב נגנב או אבד, חובה על בעל הדרכון לעדכן מיידית את השגרירות האמריקאית, גם אין לו צורך בויזה.

עוד בטרם ההודעה לשגרירות האמריקאית יש להגיע לתחנת משטרה ולדווח על הגניבה או האובדן ולהקפיד לקבל אישור רשמי על כך בדמות דו"ח משטרתי. בנוסף, יש למלא טופס דיווח מיוחד על אובדנה של הויזה. את הטופס ניתן למצוא באתר של שגרירות ארה"ב בישראל.

עם הטופס הנ"ל, הדו"ח של המשטרה ותעודה מזהה של בעל הויזה שאבדה/נגנבה יש להגיע למשרדי שגרירות ארה"ב בישראל, השוכנים ברחוב הירקון 71 בתל אביב. אם בעל הויזה שנגנבה/אבדה לא מעוניין בויזה חדשה לארה"ב אין צורך לקבוע תור מראש, אבל במידה והוא זקוק לויזה לארה"ב, הרי שעליו קודם כל לקבוע תור ולמעשה לעבור את כל התהליך של הוצאת ויזה.

תהליך הוצאת ויזה חדשה

מי שפג תוקפה של הויזה שהייתה ברשותו, או שדרכונו נגנב/ אבד, או שהויזה הושחתה מכל סיבה שהיא, חייב כאמור לעבור את כל התהליך של הוצאת ויזה חדשה לארה"ב.

בשלב הראשון יש למלא טופס ארוך ומפורט בשם DS-160 הכולל שאלות רבות ולהדפיס את האישור על כך שמילאתם אותו כהלכה (האישור כולל את מספרו הסידורי של הטופס הספציפי שלכם והוא חשוב להמשך הדרך).

בשלב השני יש לשלם אגרה, ששיעורה משתנה בהתאם לסוג הויזה לארה"ב שאתם צריכים. התשלום מתבצע דרך האינטרנט או בסניפי הדואר, וניתן לבצעו רק לאחר רישום למערכת קביעת התורים של השגרירות.

השלב הבא הוא תיאום תור לראיון אישי, והשלב האחרון הוא אותו ראיון שבו תישאלו למטרת הגעתכם לארה"ב וכן שאלות נוספות, ובסופו תדעו אם בקשתכם לויזה חדשה מאושרת.

[thrive_leads id='3443']