כל ישראלי שרוצה לבקר בארצות הברית צריך לקבל ויזה בתוקף גם אם הוא רק רוצה לעשות קונקשיין. התהליך הרגיל הוא מילוי טפסים, תשלום אגרה, הגעה לראיון בשגרירות ועוד. אך מה קורה כאשר יש צורך בחידוש ויזה לארה"ב שפג תוקפה? לכן במקרה הזה מדובר על תהליך שונה.

ויזה לארצות הברית, חידוש ויזה לארה

מי שזכאי לפטור מראיון בשגרירות כחלק מתהליך חידוש הויזה הם למשל האנשים הבאים:

מי שהייתה לו בעבר ויזה והיא עדיין ברשותו מבחינה פיזית ומי שהוויזה שלו עדיין בתוקף או שהתוקף שלה פג במהלך 48 החודשים האחרונים וצריך חידוש ויזה לארה"ב שפג תוקפה.

בתנאי שבויזה הקודמת אין את אחת מההערות הבאות: "CLEARANCE RECEIVED" או "WAIVER OF INELIGIBILITY".

כדי לחדש את הויזה צריך להכין את הטופס הבקשה לויזה  DS160 ואחרי זה לבצע רישום למערכת רישום לשירות המשלוחים של השגרירות, לשלם את האגרה בסך 160$ ולהכין מעטפה עם כל המסמכים הנדרשים ולמסור בדואר שליחים של דואר ישראל.

אין עלות עבור שליחת המסמכים באמצעות דואר השליחים לשגרירות, השליחה היא בחינם והיא מגולמת במחיר האגרה, כך שהעלות לחידוש ויזה היא 160$ בלבד או 576 ש"ח.

כמו כן, ילדים מתחת לגיל 14 בכל מקרה אינם צריכים לגשת לראיון בשגרירות אלא את המסמכים שלהם יש לשלוח באמצעות דואר שליחים.

עצם העובדה שכבר הייתה לכם ויזה לארה"ב זה מעולה. שגרירות ארצות הברית מתייחסת למעומדים לויזה שרק מבצעים חידוש בחומרת בדיקה פחותה. עם זאת, זה עדיין לא אומר שהשגרירות לא רוצה לוודא כי יש לכם זיקה לישראל ולכן עליכם להוכיח אותה.

למשל על ידי פירוט פרטים אישיים שמעידים על כך שיש לכם סיבה טובה לחזור לישראל כמו למשל נתונים שקשורים לעבודה, לימודים, טיפול רפואי ועוד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *