אין זה סוד כי תהליך קבלת ויזה לארצות הברית הפך למשימה קשה בשנים האחרונות, גם לתיירים מישראל. על כן, ישראלים רבים מודאגים שמא לא יצליחו לקבל אשרה בזמן, או בכלל. המאמר הנוכחי יתמקד בהוצאת ויזה לתיירים לארה"ב ויכלול מידע שימושי וכמובן רקע כללי על הנושא.

כמה זמן מראש צריך להתחיל להכין את האישורים לויזה?

לרוב, מומלץ להתחיל את כל ההכנות כחודש – חודש וחצי לפני היציאה לארה"ב, אולם כאשר מדובר ביציאה בתקופות עמוסות יחסית, כדאי להתחיל אף לפני. זכרו כי ארצות הברית היא יעד נחשק עבור רבים מסיבות ברורות, אז קחו זאת בחשבון.

האם תהליך הוצאת הויזה הוא ארוך או כולל שלבים רבים?

התהליך לא נחשב למאוד ארוך, אך הוא אכן כולל שני שלבים עיקריים: מילוי טופס ארוך באנגלית וראיון בשגרירות. באמצע כמובן קיימים עוד שלבים, לרבות תשלום אגרה. חשוב מאוד לציין כי את הטופס יש למלא רק באנגלית ולכן גם אם אתם מבינים כראוי את השאלות, מומלץ ביותר להיוועץ עם איש מקצוע בנוגע לתשובות. באשר לראיון, אל דאגה, לרוב הוא אורך מעט זמן יחסית. אולם, גם בו יש לשים לב לתשובות הניתנות ועדיף כמובן להיות מוכנים מראש. השאלות עוסקות בשיבת ההגעה, תכנון הטיול ושאר פרטים אישיים. מטרתה של ארצות הברית היא בעיקר לוודא שאתם מתכוונים לחזור לארץ ולכן הביאו עמכם לראיון "הוכחות" לחיים פעילים בארץ, לרבות הוכחות על תעסוקה, לימודים וכד'.

מה ניתן לעשות על מנת להקל על תהליך קבלת הויזה?

אין לנו שליטה כמובן על הצד האמריקאי בכל הסיפור, אך בהחלט ניתן להקל עליכם בשלב מילוי הטפסים והכנה לראיון. טיול מאורגן לארצות הברית נחשב למומלץ במיוחד משום שכך, החברה דואגת למילוי הטפסים באופן מיטבי וכמובן, מסתייעת באנשי מקצוע מיומנים בנושא. גם במידה ואתם שוקלים להגיע לבד לארה"ב, ניתן להיוועץ בחברות שונות העוסקות בכך, לרבות טיולים מאורגנים, עבור קבלת הסבר ורקע לקבלת הויזה. במידה והטיול שלכם הינו טיול מאורגן לארה"ב תוכל להיות הקלה בתנאי הענקת הויזה.

לסיכום, קבלת ויזה לארה"ב איננה קלה כל כך, אך בעזרת ייעוץ והכוונה נכונה ניתן לצלוח אותה במהירות וביעילות! לכן, במידה ותכנתם טיול לארה"ב בקרוב, גשו במהרה לקבלת סיוע מקצועי בתהליך. בהצלחה!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *